Битолска пивара - единствен штанд на Пиволенд на кој што можете да најдете Kvas

Недела, 06 Септември 2015 14:49

Битолска пивара - единствен штанд на Пиволенд на кој што можете да најдете Kvas

На штандот на Битолска пивара на Пиволенд, може да ги најдете вкусните пива Битолско и Кенбах, како и тоа дека е единствениот штанд каде можете да уживате во слаткото задоволство - Квас!

Повеќе...

Пауланер - германски вкус

Вторник, 01 Септември 2015 14:45

Пауланер - германски вкус

Пауланер е најпознатото Германски пивски бренд, секако учесник и на Пиволенд. Ви ги претставуваме следниве пивски видови од всоко квалитетниот бренд: Пченично Матно Цитрон Пиво - Hefe Weisse Dunkel. Најдобрата комбинација од овошјето и традицијата.Вистинскиот сооднос од Пшеничното натур пиво и природна лимунада му давата прекрасна мат златна боја, со вкус на пиво и колач од лимoн. Уживајте во леснотијата и освежувањето што го нуди овој специфичен вкус. Оригинал Минхенско Светло Пиво - Original Munchner. Кога оригинал минхенското светло пиво…

Повеќе...

„Глобал Ивент“ - Скопје

Понеделник, 31 Август 2015 14:39

„Глобал Ивент“ - Скопје

На штандот на „Глобал Ивент“ ќе имате можност да дегустирате различни Европски брендови. Веќе познатите на нашиот пазар: Шоферхофер, Германски Даб и Радерберг. На ваше задоволство за прв пат оваа година на Пиволенд, Македонија ќе го запознае Чешкиот бренд Конард! Ви ги претставуваме следниве пивски вкусови: Konrad 11° Dark lager - е традиционално темно пиво со специфичен полн вкус на слад од карамела. Ова пиво се уште добива признанија од експерти. Не само што е погодно за пиење со јадења…

Повеќе...

Стандард Спиритс

Петок, 28 Август 2015 16:39

Стандард Спиритс

Бидејќи најавивме пивски рај на Пиволенд.... Покрај веќе добро познатите вкусни пива редовно застапени на нашиот пазар, оваа година на штандот на Стандард Спиритс ќе имате прилика да дегустирате спектар на пивски вкусови и бои по подостапни цени. Leffe Bruin. Остро и густо. Автентично манастирско пиво. Темно печениот слад му дава длабока темнокафеава боја и блага нота. 6,5%. Leffe Blond. Глатко и суптилно. Автентично светло манастирско пиво со горчлива нота. 6,6%. Duvel. Природно пиво со суптилна горчливост, префинет вкус и…

Повеќе...

Скопско

Четврток, 27 Август 2015 13:40

Скопско

Комбинација од најквалитетни состојки, многу љубов и речиси 90 години традиција... Тоа е СКОПСКО, „Вкусот на Македонија“! Еден од најсилните македонски брендови, дефинитивно наjсилен пивски бренд во земјава. СКОПСКО е синоним за квалитет, постојаност, традиција, доверба и уникатност. Од 1978 година, СКОПСКО е добитник на златни медали од „Monde selection”, една од најрепрезентативните организации за проверка на квалитетот на пијалаците и прехранбените производи во светот. Во 2010 година, на 49-тата по ред светска селекција на квалитет на пијалаци и прехранбени…

Повеќе...

Староградско пиво

Четврток, 27 Август 2015 13:26

Староградско пиво

Компанијата Кодинг Горска од неодамна го прошири асортиманот на производи и воведе нов производ во својата палета – Староградско пиво. Староградско е првото премиум пиво на македонскиот пазар. Староградско пиво воедно е и единственото непастеризирано пиво на пазарот, создадено од најквалитетни, внимателно одбрани зрна јачмен и хмељ. Подготвено е по германски рецепт, согласно германската регулатива за производство на пиво, исклучиво од хмељ, квасец, јачменов слад и Горска вода. Еден од најбитните фактори кои влијаат на квалитетот на пивото е водата.…

Повеќе...