ПАЗИ ВАМУ!!! Пиволенд и Бла Бла повикуваат!!!

Понеделник, 17 Август 2015 09:19

ПАЗИ ВАМУ!!! Пиволенд и Бла Бла повикуваат!!!

И оваа година Пиволенд во соработка со Бла Бла ТВ отвораат шанса за младите гаражни бендови и за сите недоволно промовирани артисти од македонскиот андерграунд да настапат на алтернативната сцена, со што ќе имаат можност од нивниот настап да добијат видео материјал а најдобрите пет ќе имаат шанса да настапат на главната сцена.

Пријавувањето трае до 28. 08. 2015 г. а линкови со вашата музика испратете ги на фејсбук профилите на Бла Бла ТВ и Бла Бла Телевизија како и на мејлот Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. со назнака за учество на Бла Бла алтернативната сцена на Пиволенд.